
Știri din Cernăuți. Jale și durere pentru familii ! Bucovina își va lua rămas bun de la trei eroi care au apărat Ucraina de invadatorul rus
Astăzi, 30 aprilie, va avea loc un ultim rămas bun de la militarii care au apărat Ucraina de ocupanții ruși.
Despre aceasta a relatat Consiliul Regional Cernăuți.
Căpitanul Oleksandr Prokopeț, al unității militare A4860, a primit ultimele omagii la ora 11:00 la Cimitirul Central din Cernăuți.
Sergentul junior Vasele Ursulian, soldat al unității militare A4773, a primit ultimul omagiu la ora 10:00 în satul Bucovca.
Despărțirea de soldatul Volodymyr Veklyci, soldat al unității militare A2582, a avut loc la ora 08:00 în Banylov.
Memorie veșnică și glorie Eroilor!